S’han acabat les nominacions! Vegeu Qui és el premi per a la televisió de la crítica

Els crítics de 2015 Les nominacions als Premis Choice Television ja no estan disponibles. El cinquè programa anual de premis, celebrat per l'Associació de Periodistes de la Televisió per Emissió, homenatja els millors i els més brillants pel que fa a la televisió, i la colla de nominats d'aquest any no decep. HBO lidera la competició amb 27 gestos de cap en total, mentre que Justificat va rebre la majoria de nominacions per programa amb 7. Alguns dels nostres debutants preferits, inclòs Jane la Verge & apos; Gina Rodriguez, Dins d’Amy Schumer Amy Schumer, i Ciutat àmplia & apos; Ilana Glazer també va rebre assentiments. Seguiu llegint per obtenir la llista completa de candidats, a més de no oblidar sintonitzar A&E el 31 de maig a les 20 h. ET per veure qui guanya.

Millor sèrie d'humor



Ciutat àmplia (Comèdia central)
Jane la Verge (El CW)
Mare (CBS)
Silicon Valley (HBO)
Transparent (Amazon)
Veep (HBO)
Ets el pitjor (FX)





Millor actor d'una sèrie d'humor

Anthony Anderson, Negruzca (ABC)
Chris Messina, El projecte Mindy (FOX)
Jeffrey Tambor, Transparent (Amazon)
Johnny Galecki, La teoria del Big Bang (CBS)
Thomas Middleditch, Silicon Valley (HBO)
Will Forte, L’últim home a la terra (FOX)



Millor actriu d'una sèrie d'humor



Amy Schumer, Dins d’Amy Schumer (Comèdia central)
Constance Wu, Recents fora del vaixell (ABC)
Gina Rodriguez, Jane la Verge (El CW)
Ilana Glazer, Ciutat àmplia (Comèdia central)
Julia Louis-Dreyfus, Veep (HBO)
Lisa Kudrow, El retorn (HBO)

Millor actor secundari en una sèrie d'humor



Adam Driver, Noies (HBO)
Cameron Monaghan, Desvergonyit (Temps d’espectacle)
Jaime Camil, Jane la Verge (El CW)
T.J. Miller, Silicon Valley (HBO)
Tituss Burgess, Inquebrantable Kimmy Schmidt (Netflix)
Tony Hale, Veep (HBO)

Millor actriu secundària en una sèrie d'humor

Allison Janney, Mare (CBS)
Carrie Brownstein, Portlandia (IFC)
Eden Sher, El mig (ABC)
Judith Light, Transparent (Amazon)
Mayim Bialik, La teoria del Big Bang (CBS)
Melanie Lynskey, Conjuntura (HBO)



Millor intèrpret convidat d’una sèrie de comèdia

Becky Ann Baker, Noies (HBO)
Bradley Whitford, Transparent (Amazon)
Josh Charles, Dins d’Amy Schumer (Comèdia central)
Laurie Metcalf, La teoria del Big Bang (CBS)
Peter Gallagher, Conjuntura (HBO)
Susie Essman, Ciutat àmplia (Comèdia central)

Millor pel·lícula feta per a televisió

Bessie (HBO)
Matant Jesús (National Geographic Channel)
Rossinyol (HBO)
Un poeta a Nova York (BBC Amèrica)
Estocolm, Pennsilvània (Tota una vida)

Millor sèrie limitada

24: Viu un altre dia (FOX)
American Crime (ABC)
El llibre dels negres (APOSTA)
L’Honorable Dona (Sundance)
Olive Kitteridge (HBO)
Sala del Llop (PBS)

Millor actor en pel·lícules o sèries limitades

David Oyelowo, Rossinyol (HBO)
James Nesbitt, Perdut (Starz)
Kiefer Sutherland, 24: Viu un altre dia (FOX)
Mark Rylance, Sala del Llop (PBS)
Michael Gambon, La vacant casual (HBO)
Richard Jenkins, Olive Kitteridge (HBO)

Millor actriu en pel·lícules o sèries limitades

Aunjanue Ellis, El llibre dels negres (APOSTA)
Felicity Huffman, American Crime (ABC)
Frances McDormand, Olive Kitteridge (HBO)
Jessica Lange, American Horror Story: Freak Show (FX)
Maggie Gyllenhaal, L’Honorable Dona (Sundance)
Reina Latifah, Bessie (HBO)

Millor actor secundari en una pel·lícula o sèrie limitada

Bill Murray, Olive Kitteridge (HBO)
Cory Michael Smith, Olive Kitteridge (HBO)
Elvis Nolasc, American Crime (ABC)
Finn Wittrock, American Horror Story: Freak Show (FX)
Jason Isaacs, Estocolm, Pennsilvània (Tota una vida)
Jonathan Pryce, Sala del Llop (PBS)

Millor actriu secundària en una pel·lícula o sèrie limitada

Claire Foy, Sala del Llop (PBS)
Cynthia Nixon, Estocolm, Pennsilvània (Tota una vida)
Janet McTeer, L’Honorable Dona (Sundance)
Khandi Alexander, Bessie (HBO)
Mo’Nique, Bessie (HBO)
Sarah Paulson, American Horror Story: Freak Show (FX)

Millor sèrie dramàtica

Els americans (FX)
Imperi (Fox)
Joc de trons (HBO)
La bona esposa (CBS)
Pàtria (Temps d’espectacle)
Justificat (FX)
El taronja és el nou negre (Netflix)

Millor actriu d'una sèrie dramàtica

Eva Green, Penny Dreadful (Temps d’espectacle)
Julianna Margulies, La bona esposa (CBS)
Keri Russell, Els americans (FX)
Taraji P. Henson, Imperi (FOX)
Vera Farmiga, Bates Motel (A&E)
Viola Davis, Com allunyar-se de l'assassinat (ABC)

Millor actor d'una sèrie dramàtica

Aden Young, Rectificar (Sundance)
Bob Odenkirk, Millor Truca a Saül (AMC)
Charlie Hunnam, Fills de l'anarquia (FX)
Freddie Highmore, Bates Motel (A&E)
Matthew Rhys, Els americans (FX)
Timothy Olyphant, Justificat (FX)

Millor actriu secundària en una sèrie dramàtica

Carrie Coon, Les restes (HBO)
Christine Baranski, La bona esposa (CBS)
Joelle Carter, Justificat (FX)
Katheryn Winnick, Víkings (Història)
Lorena Toussaint, El taronja és el nou negre (Netflix)
Mae Whitman, Paternitat (NBC)

Millor actor secundari d’una sèrie dramàtica

Ben Mendelsohn, Línia genealògica (Netflix)
Christopher Eccleston, Les restes (HBO)
Craig T. Nelson, Paternitat (NBC)
Jonathan Banks, Millor Truca a Saül (AMC)
Mandy Patinkin, Pàtria (Temps d’espectacle)
Walton Goggins, Justificat (FX)

Intèrpret convidat en una sèrie dramàtica

Cicely Tyson, Com allunyar-se de l'assassinat (ABC)
Julianne Nicholson, Masters of Sex (Temps d’espectacle)
Linda Lavin, La bona esposa (CBS)
Lois Smith, Els americans (FX)
Sam Elliott, Justificat (FX)
Walton Goggins, Fills de l'anarquia (FX)

Millor sèrie de realitat

Anthony Bourdain: Parts desconegudes (CNN)
Captura més mortal (Canal de descobriments)
Casat a primera vista (A&E)
MythBusters (Canal de descobriments)
Tank Shark (ABC)
Cap encobert (CBS)

Millor sèrie de competició de realitat

La cursa increïble (CBS)
America’s Got Talent (NBC)
Ballant amb les estrelles (ABC)
Cara a cara (Syfy)
Mestre Xef Junior (FOX)
La veu (NBC)

Millor presentador de sèries de realitat

Anthony Bourdain, Anthony Bourdain: Parts desconegudes (CNN)
Betty White, Betty White està fora dels seus rockers (Tota una vida)
Cat Deeley, Així que penses que pots ballar (FOX)
James Lipton, Dins de l’Actors Studio (Bravo)
Phil Keoghan, La cursa increïble (CBS
Tom Bergeron, Ballant amb les estrelles (ABC)

Millor sèrie d'animació

Archer (FX)
Bob’s Burgers (FOX)
La gravetat cau (Disney Channel)
Els Simpsons (FOX)
Parc del sud (Comèdia central)
Rebels de Star Wars (Disney XD)

Millor programa de tertúlia

El programa diari amb Jon Stewart (Comèdia central)
L’espectacle de Graham Norton (BBC Amèrica)
Jimmy Kimmel en directe (ABC)
La setmana passada aquesta nit amb John Oliver (HBO)
The Late Late Show amb James Corden (CBS)
L'espectacle d'aquesta nit protagonitzat per Jimmy Fallon (NBC)

FOTOS: vegeu tots els millors looks de catifes vermelles de la crítica de l’any passat. Choice TV Awards